O projekcie

 

Strona internetowa, którą Państwo przeglądacie powstała w ramach zadania pn. „Utworzenie cyfrowego archiwum fotografii wykonanych przez Medarda Czarnika”, realizowanego przez Stowarzyszenie Mój Szynwałd. Celem tego przedsięwzięcia, było zachowanie i digitalizacja, całego istniejącego dorobku fotografa.

Materiałem wyjściowym do stworzenia archiwum, były odnalezione po latach klisze fotograficzne, które zostały zeskanowane. Następnie skany były posegregowane i przygotowane do publikacji internetowej. Wiele wydarzeń i osób znajdujących się na zdjęciach udało się rozpoznać i te fotografie w pierwszej kolejności zostały zamieszczone na stronie. Docelowo, do archiwum trafi kilka tysięcy zdjęć.

Prezentowane w „Cyfrowym Archiwum Medarda Czarnika” fotografie zostały wykonane w latach 50., 60., i 70. XX w. między innymi w: Koszycach Wielkich, Lubczy, Ryglicach, Skrzyszowie, Szynwałdzie, Trzemesnej, Tuchowie, Woli Lubeckiej, Zalasowej. Przedstawiają one ważne w życiu mieszkańców wydarzenia i uroczystości rodzinne, takie jak: śluby, wesela, pogrzeby, a także wydarzenia religijne, prymicje, kursy i prace polowe.

Oficjalna prezentacja strony odbyła się 18 listopada 2018 r. podczas podsumowania projektu.

Serdecznie dziękujemy Panu Wilhelmowi Zakrzewskiemu za udostępnienie klisz i innych pamiątek po Medardzie Czarniku.

 

 

Zadanie

"Utworzenie cyfrowego archiwum fotografii wykonanych przez Medarda Czarnika"

jest współfinansowane przez Gminę Skrzyszów.